Tapetowanie

Tapetowanie

Malowanie ścian farbą, to tylko jedno z możliwych rozwiązań. Dlatego nie ograniczajmy wyobraźni i posuńmy się o krok dalej. Stylizując wnętrza w określonym charakterze, możemy wybrać jeden kolor i wzór lub zestawiać zróżnicowane, czy kontrastujące ze sobą motywy. To nie tylko kwestia aktualnych trendów, ale przede wszystkim tego, co nam się podoba i w jakim otoczeniu będziemy czuć się dobrze. Prześciganie się producentów w wymyślaniu coraz nowych wzorów, faktur i zestawów barw, może tylko ułatwić nam zabawę modą i designem w naszych wnętrzach.


Przy wyborze tapety nie ograniczajmy się jedynie do jej walorów estetycznych, ale zwróćmy uwagę także na jej zakres zastosowań i materiał, z którego tapeta jest wykonana.Możliwości są szerokie: na rynku dostępne są tapety papierowe, winylowe, z włókna szklanego, tekstylne czy flokowane.Właściwości te przekładają się na jakość produktu i trwałość jego użytkowania, warto więc przyjrzeć się bliżej parametrom wybranej tapety.Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest również zdobienie ścian fototapetami, pozostawionymi jako produkt końcowy lub pokrytymi dodatkowo taflą laminowanego szkła hartowanego, które umożliwia stosowanie fototapety w miejscach stałego kontaktu z wodą czy wysoką temperaturą.

Ten rodzaj dekoracji naściennej to niezwykle efektowna ozdoba, która potrafi zaczarować wnętrza i wprowadzić niepowtarzalny klimat do salonu, sypialni, ale też do kuchni czy łazienki. Dobierając fototapety kolorowe, czarno-białe albo w sepii, nadamy ścianom wyrazisty charakter. Możemy wykorzystać własnoręcznie wykonane zdjęcia lub propozycje z katalogu.  Bogaty wybór wzorów pozwala na swobodę aranżacji i dobór zarówno koloru fototapety, jak i tła, do naszych upodobań i efektu, jaki chcemy osiągnąć we wnętrzu.

Niezbędne przygotowanie podłoża

Kiedy już oczami wyobraźni widzimy efekt końcowy, rozświetlający na nowo zaaranżowane przez nas wnętrze, jego zachwycające wrażenie chcemy zachować na zawsze. Każdy detal i centymetr ściany wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, aby efektownie prezentować nasze designerskie koncepcje. Jak sprawić, by farba, tapeta czy fototapeta rzeczywiście zdobiły ściany?