Malowanie ścian i sufitów

Jeśli znudziły nam się aktualne dekoracje ścienne , albo też po prostu ściany wymagają odświeżenia stajemy przed faktem KONIECZNY JEST REMONT .

Jak otrzymać efekt zgodny z naszymi upodobaniami?

Przy wyborze farby, poza walorami estetycznymi, warto zwrócić uwagę także na to, czego nie widać gołym okiem: czy produkt nie będzie uciążliwy dla alergików, jak zachowuje się w kontakcie z wilgocią, czy łatwo usunąć z farby zabrudzenia. W tych rozważaniach pomoże podział powłok malarskich zgodnie z ich przeznaczeniem i właściwościami

Dyspersyjne farby emulsyjne są trwałe i odporne na ścieranie. Ich zaletą jest też duża wydajność oraz krótki czas schnięcia. Cechuje je gęsta konsystencja, dzięki czemu dobrze pokrywają powierzchnię. Z kolei lateksowe farby sprawdzą się w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą, jak łazienka i kuchnia. Ich cechą charakterystyczną jest trwałość pod względem zachowania koloru, więc nadają się do wielokrotnego czyszczenia i zmywania z ich powierzchni zabrudzeń.W niewymagających pomieszczeniach wystarczy zastosować farby akrylowe.